ul. Myśliwska 48 A, 95-200 Pabianice

 

Godziny otwarcia: 1 marca - 1 listopada: 7.00 - 17.00 / 1 listopada - 1 marca : 7.00 - 16.00                               

 

Termin zwrotu palet: 45 dni

Kamienie ogrodowe

Aktualności

24 09/15

Promocja jesienna!!!

  Promocja na wybrany asortyment firm...
logo-stone

Kamienie doskonale wyglądają w każdym ogrodzie. Podkreślają jego naturalny charakter oraz piękno zasadzonych roślin. Jednak nie wszystkie rodzaje kamieni projekt ogrodu powinien przewidywać, nie wszystkie mogą być bezpieczne dla roślinności. Ogrodnicy z nami współpracujący podpowiedzą i doradzą jak wybrać kamienie do ogrodu i co można utworzyć z danego ich rodzaju.

 

To, jaki kamień wybierzemy, zależy od tego, co przewiduje aranżacja ogrodu. Czy planowany jest skalniak, zakładane jest oczko wodne czy też kaskady wodne.

 

Kamień może być również materiałem wykończeniowym. Często stosowany jest jako okładzina zewnętrzna na tarasy czy też schody zewnętrzne. Wykorzystuje się go również na podjazdy, nawierzchnie czy ścieżki ogrodowe.

 

Kamienie do ogrodu, oprócz wyglądu, różnią się twardością i porowatością, co ma wpływ na ich wytrzymałość, ścieralność oraz stopień nasiąkliwości. Miękkie kamienie wymagają zdecydowanie większej pielęgnacji i impregnacji, a i tak nie mamy pewności, że nie będą one niszczeć. Twarde kamienie do ogrodu są odporne na czynniki atmosferyczne, wodę, nie nasiąkają i wolno się starzeją.

 

Skalniak, oczko wodne czy piękne kaskady wodne to idealny pomysł na naturalny projekt ogrodu.

 

- Kruszywa dekoracyjne - idealne na wykończenie skalniaka, oczka wodnego, rabatki. Zachwycają barwą i różnorodnością, jak również przystępną ceną. 

 

166

 

- Otoczaki - kamienie te cechuje piękny, zróżnicowany pod względem kolorystyki wygląd, nadający powierzchniom ponadczasowy wdzięk i urok. 

 

157

 

- Kamienie ozdobne - to najczęściej skały o właściwościach zdobniczych.

 

Mają szerokie zastosowanie:

*elementy dekoracyjne w ogrodzie,

*oczka wodne,

*skalniaki,

* florystyka,

*akwarystyka,

*materiały dekoracyjne do wnętrz

 

138

 

- Skały ozdobne - podobnie jak kruszywa idealnie nadają się jako elementy dekoracyjne przy budowie oczek wodnych, skalniaków itp.

 

186

 

- Łupek - jego szeroki asortyment (w skład którego wchodzą m.in. łupek drobny, łupek cięty dwustronnie, łupek cięty czterostronnie, łupek ścieżkowy, łupek nieregularny) pozwala na stworzenie w ogrodzie niesamowitego krajobrazu (pejzażu?). Wykonuje się z niego: murki, kaskady, oczka, ścieżki.

 

163

 

 

 

Galeria realizacji - ogrody